Hračky -50 % zľava na druhý kus / akcia trvá od 15. 5. 2024 do 2. 6. 2024 /

Obľúbené

Môj obchod

0

Naša kvalita

Vyberte pre seba aj svoju rodinu to najlepšie! Dobrá kvalita za prijateľnú cenu – to je zásada, ktorou sa u nás v Pepco riadime už dlho, aby sme vyhoveli požiadavkám vás, našich zákazníkov.

Všetky výrobky, ktoré nájdete v našich obchodoch, musia spĺňať definované štandardy kvality. Preto – v závislosti od kategórie výrobku – kontrolujeme bezpečnosť, použiteľnosť a kvalitu výrobkov.

Náš tím kontroly kvality sa skladá z viac ako desiatich špecialistov, ktorí sú zodpovední za overovanie kvality jednotlivých kategórií výrobkov.

Tento tím pri každodennej práci overuje a schvaľuje výrobky z hľadiska bezpečnosti, kvality a funkčnosti na základe smerníc, nariadení, noriem, prípadne ďalších právnych predpisov.

Špecialisti oddelenia kvality spolupracujú aj s externými akreditovanými laboratóriami a certifikačnými orgánmi, ktoré overujú a potvrdzujú zhodu sortimentu so stanovenými normami. Výsledkom tejto spolupráce sú značky alebo symboly udelených certifikátov umiestnené na našich výrobkoch.

Interné označenie kvality výrobkov Pepco

ORGANIC COTTON (BIO BAVLNA)

Medzi bavlnenými výrobkami spoločnosti PEPCO objavíte aj špeciálny rad odevov s označením ORGANIC COTTON, ktorý označuje konkrétne výrobky z bio bavlny alebo s jej obsahom. Bio bavlna je surovina získaná ručne a s použitím metód ekologického poľnohospodárstva. Na plantážach sa používajú prírodné prostriedky ochrany, takže bavlnený materiál neobsahuje žiadne pesticídy. Znamená to tiež, že proces pestovania a výroby tejto bavlny prebieha udržateľným spôsobom.

RECYKLOVANÝ POLYESTER

Ide o interné označenie spoločnosti PEPCO, ktoré zaručuje, že výrobok bol čiastočne alebo úplne vyrobený z recyklovaného polyesteru. Používaním obnoviteľných plastov prispievame k podpore udržateľného rozvoja.

Medzinárodné osvedčenie kvality výrobkov Pepco

OEKO – TEX

OEKO-TEX® Standard 100 je popredná svetová nezávislá značka bezpečnosti textilných tkanín, pri ktorej sa overuje prítomnosť škodlivých chemických látok vo všetkých prvkoch výrobku – od tkaniny až po potlače, gombíky, zipsy, etikety a ďalšie ozdobné prvky.

OEKO-TEX® MADE in GREEN je kombináciou certifikátu OEKO-TEX® Standard 100, ktorý potvrdzuje chemickú bezpečnosť výrobku, a certifikátu OEKO-TEX STeP, ktorý navyše overuje a potvrdzuje environmentálne a sociálne aspekty.

 

Viac o certifikáte

GOTS (The Global Organic Textile Standard)

Certifikát sa vzťahuje na všetky fázy ekologickej textilnej výroby. Norma stanovuje obmedzenia týkajúce sa pôvodu priadze, chemických látok používaných vo výrobnom procese a zahŕňa overenie sociálnych a environmentálnych štandardov.

 

Viac o certifikáte

ORGANIC CONTENT STANDARD

Organic 100 a Organic Blend Content Standard sú medzinárodné normy overujúce obsah organických vlákien vo výrobku. Pritom overujú každú fázu získavania a spracovania surovín.

Organic 100 Claim standard sa udeľuje výrobkom, ktoré obsahujú minimálne 95 % bio bavlny.

Organic Blended Claim Standard možno zase použiť od minimálne 5 % obsahu bio bavlny vo výrobku.

 

Viac o certifikáte

RECYCLED CLAIM STANDARD

Tieto normy overujú obsah recyklovaných vlákien vo výrobku. Certifikát udeľuje nezávislý orgán výrobcom, ktorých výrobky obsahujú najmenej 5 % recyklovaných vlákien.

Recycled Claim Standard 100 možno na výrobok umiestniť, ak obsahuje minimálne 95 % recyklovaného obsahu.

V ostatných prípadoch, keď je obsah recyklovaných vlákien nižší ako 95 %, môže byť udelená certifikácia Recycled Claim Standard Blended.

 

Viac o certifikáte

VEGAN a VEGETARIAN

Tieto certifikáty sú určené pre potravinárske výrobky, priemyselné výrobky a kozmetiku. Osvedčujú, že ponúkané výrobky neobsahujú zložky živočíšneho pôvodu.

Vegan – v žiadnej fáze výroby neboli použité živočíšne suroviny ani ich časti. Neobsahujú ani produkty živočíšneho pôvodu.

Vegetarian – v žiadnej fáze výroby neboli použité živočíšne suroviny ani ich časti. Môžu však obsahovať živočíšne produkty, ako je hodváb, med, mlieko alebo vaječné deriváty (s výnimkou vajec z klietkového chovu).

 

Viac o certifikáte

INTERTEK

Jedná sa o medzinárodnú značku kvality, ktorú udeľujú nezávislé skúšobné laboratória vrátane skúšobného laboratória Intertek. Značka potvrdzuje, že výrobok spĺňa európske bezpečnostné normy a tiež požiadavky na kvalitu alebo úžitkové vlastnosti výrobku.

Skúšobné laboratóriá Intertek pred udelením značky kvality dôkladne overujú výrobky z hľadiska bezpečnosti, trvanlivosti, funkčnosti, pevnosti a použiteľnosti. Overovanie zahŕňa aj kontrolu výrobkov počas výrobného procesu.

 

Viac o certifikáte

Prečo sa oplatí nakupovať v Pepco?

Je vám vždy nablízku

Viac ako 100 predajní.

Vždy nízke ceny

V predajniach Pepco nájdete všetko, čo potrebujete a za nízke ceny.

Široký výber

V predajniach Pepco nájdete široký výber produktov pre seba, svoju rodinu a domácnosť.

Nakupujte bez obáv

Do 30 dní môžete zakúpený tovar vrátiť v ktorejkoľvek predajni na Slovensku.