Obľúbené (0)

Môj obchod

0

Rozhovory s kolegami

Spoznajte svoje kolegyne a kolegov zblízka…

Každý deň síce pracujeme v PEPCO spoločne, ale pretože je už v Čechách a na Slovensku viac ako 400 predajní, nie je možné spoznať všetkých kolegov osobne. Nasledujúce rozhovory sú preto jedinečnou príležitosťou, ako sa o nich môžete dozvedieť niečo viac.

Lenka Kissová

Aký je váš príbeh u nás v PEPCO?

V PEPCO som začala pracovať pred šiestimi rokmi. Po troch mesiacoch práce mi bola ponúknutá pozícia hlavný pokladník. O ďalšie tri mesiace neskôr som išla na školenie a bola som povýšená na zástupkyňu vedúceho predajne. Na tejto pozícii som pracovala rok. A potom prišla ďalšia ponuka, tentoraz od mojej oblastnej manažérky Beáty, aby som si vyskúšala viesť vlastnú predajňu. Mohla som si dokonca vybrať svoj tím, s ktorým sme následne otvorili krásnu novú predajňu. Pracovalo sa nám tam úžasne. Po čase som sa však musela presťahovať do Bratislavy. Našťastie sa pre mňa našlo miesto vedúcej predajne aj v Bratislave.

Tam som zotrvala rok, a to do chvíle, kým sa uvoľnilo miesto na PEPCO centrále, o ktoré som mala záujem.

Akú vtipnú situáciu ste u nás v PEPCO zažili?

Zažila som tu neskutočné množstvo vtipných situácií – napríklad ponuky zo strany našich zákazníkov – od pozvania na rande, cez ponuku poistenia až po výpomoc v obchode zadarmo. Všetky som samozrejme zdvorilo odmietla.

V čerstvej pamäti mám tiež príhodu, kedy sa so mnou skontaktovala zákazníčka, ktorá doma, po odchode z jednej z našich predajní, zistila, že nezaplatila tovar, ktorý mala omylom zavesený na kočík. Veľmi sa ospravedlňovala a sľubovala, že na druhý deň pôjde do tridsať kilometrov vzdialenej predajne tovar v hodnote deväťdesiat korún uhradiť. Kolegyniam na predajni ešte nakoniec doniesla ako ospravedlnenie čokoládu a kávičku.

Barbora Stodolová

Ako sa podľa vás PEPCO mení?

Keď som do PEPCO nastupovala, firma bola skôr rodinná – základňu mala v Poľsku a na Slovensku bolo otvorených sotva pár predajní. PEPCO vtedy prinášalo úplne nový koncept obchodov. Za tých deväť rokov, čo v PEPCO pôsobím, sme prešli veľkou transformáciou.

Čo vás na práci pre nás baví a napĺňa?

Dôležité pre mňa je vidieť odraz mojej práce v praxi. Som pyšná na to, koľko ľudí sa nám podarilo vychovať – vídam ľudí, ktorých som naberala pred ôsmimi rokmi, napríklad ako zástupkyňu predajne, a teraz je z nej oblastný vedúci. Hrdá som aj na to, že naše predajne sú čím ďalej krajšie. Najväčšou odmenou pre mňa je vidieť v praxi, ako fungujú inovácie, na ktorých som sa podieľala – a radosť z nich majú nielen zákazníci, ale aj zamestnanci.

Zuzana Hudecová

Aký je váš príbeh u nás v PEPCO?

Do PEPCO ma prijímal súčasný regionálny manažér pre región SK1. Po troch mesiacoch som dostala ponuku viesť svoju vlastnú predajňu v Košiciach, čím začala doslova zážitková jazda. Na túto pozíciu sa totiž nabaľovali ďalšie aktivity a výzvy, kedy sme sa stali VM predajňou a školili zavádzanie nového pokladničného systému. V máji 2019 potom prišla možnosť podieľať sa na otváraní bulharského trhu a po mojom návrate späť na Slovensko som mala možnosť podieľať sa aj na školeniach na vtedy ešte prezenčných akadémiách.

Ako sa podľa vás PEPCO mení?

Za ten čas, čo pre PEPCO pracujem, sa zväčšil nielen objem administratívy, ale aj skladov. Vyvíjali sa aj firemné hodnoty PEPCO. Tým, že firma má svoje tínedžerské roky už za sebou – prehupli sme sa cez dvadsať rokov fungovania PEPCO – všetko je iné, zložitejšie. Inak sa žije, keď dochádza k prudkému rozmachu firmy, a potom, keď už si človek dospelo uvedomuje zodpovednosť, ktorú za firmu nesie.

Ľudmila Košútová

Akú vtipnú situáciu ste u nás v PEPCO zažili?

Tým, že som prešla v PEPCO rôznymi pozíciami, zažila som aj mnoho vtipných príhod. Tá najvtipnejšia bola, keď sme do PEPCO prijali novú pokladníčku. Pracovala u nás sotva pár dní, keď sme potrebovali, aby kvôli mesačnej porade v rámci predajne prišla o hodinu skôr do práce. Pokladníčke však ušiel autobus a ona sa tak bála, že bude za neskorý príchod prepustená, že nemala odvahu zavolať vedúcej, či by ju do práce niekto nezviezol, a radšej sa vydala skratkou cez pole. Do práce dorazila totálne zablatená a ako prechádzala obchodným centrom, bahno nechávala všade za sebou. Na poradu dorazila vystrašená, ale šťastná, že ju stihla načas.

Čo vás na práci pre nás baví a napĺňa?

Rast a byť súčasťou takej prospešnej a progresívnej firmy, ako je PEPCO, kde môžem rozvíjať svoje schopnosti. Mám radosť z nielen svojho kariérneho posunu, ale aj svojich kolegov. Za najdôležitejšie aspekty svojej práce považujem komunikáciu a porozumenie, ktoré sú aj mne osobne vlastné.

Martina Paníčková

Čo vás na práci pre nás baví a napĺňa?

Na našej spoločnosti ma najviac baví zamestnanecké nastavenie. Keď som nastúpila, bolo nás päť. A napriek tomu, že sme sa výrazne rozšírili, zachovali sme si na všetkých úrovniach ľudský prístup. Svoje kolegyne a kolegov si vypočujem vždy. A v niekoľkých ich kritických momentoch im pomohla aj priamo naša firma. Verím, že s PEPCO zvládneme aj súčasné zdražovanie a infláciu a že sa firma postará o všetko a všetkých ako doteraz.

Ako sa podľa vás PEPCO mení?

Za tie roky sa toho v PEPCO veľa zmenilo – okrem iného aj hodnotenie značky našimi zákazníkmi. Keď som predtým volala ľudí, či by k nám neprišli na pohovor, často o nás ani nevedeli, plietli si nás s inými reťazcami, netušili, čo predávame, komolili názov. Dnes uchádzači na pohovoroch hovoria, že sú našimi spokojnými zákazníkmi – páči sa im tovar aj predajne s ich jedinečnou atmosférou. Vývojom prešiel aj náš tovar – dnes je oveľa modernejší a viac trendy. Keď ich porovnám s tovarom ostatných reťazcov v obchodných centrách, ponúkame produkty z rovnakého materiálu a v rovnakej kvalite ako oni, ale za oveľa nižšie ceny.

Roman Vu Thi Thu

Ako sa podľa vás PEPCO mení?

Pokrok firmy môžem za ten čas, čo pre PEPCO pracujem, bez preháňania nazvať míľovým. Keď totiž porovnám svoju prvú školiacu skúsenosť na predajni v Poľsku – kedy som si nebol istý, či som urobil dobre, že som do PEPCO nastúpil – s aktuálnymi firemnými štandardmi, rozdiel nemôže byť väčší, či už sa to týka našich produktov, štandardov práce alebo obsluhy zákazníkov. V súčasnosti navyše pracujeme na novej značke a koncepte. PEPCO má podľa mňa pred sebou veľmi peknú a dynamickú budúcnosť.

Čo vás na práci pre nás baví a napĺňa?

Na mojej práci ma baví interakcia s ľuďmi, možnosť ovplyvňovať dianie a prispievať k dosahovaniu našich firemných cieľov. Tiež by som chcel vyjadriť svoju vďaku za to, že môžem pre firmu PEPCO pracovať. Som si istý, že firma čoskoro dosiahne svoju vysnívanú métu a stane sa najväčším maloobchodným diskontným reťazcom v Európe.

 

Tomáš Vyskočil

Aký je váš príbeh u nás v PEPCO?

Začínal som na pozícii oblastného vedúceho – po pani Stodolovej som bol druhý oblastný vedúci v Česku. Postupne som sa vypracoval cez pozíciu na Morave a v Prahe až na regionálneho vedúceho. PEPCO sa za ten čas veľmi zmenilo. Začínali sme skôr ako rodinná firma a všetko sme si riešili sami. Keď som sa do PEPCO dostal, mali sme v Česku sedemnásť predajní, teraz ich máme cez 260.

Čo by ste nám chceli odkázať?

Teraz všetci zažívame ťažké chvíle kvôli zdražovaniu, vojne na Ukrajine, covidu a aj nás, zamestnancov PEPCO, sa tieto veci dotýkajú, rovnako ako našich zákazníkov, ktorí nás vyhľadávajú preto, že u nás nakúpia lacnejšie. A ja by som rád povedal, že práve teraz je potrebné spomínať na dobré chvíle a veriť v budúcnosť. Žijeme totiž v stabilnej spoločnosti, ktorá už prešla rôznymi krízami – a úspešne.

Lucie Brýdlová

Čo vás na práci pre nás baví a napĺňa?

Najviac ma v PEPCO baví práca s mojím tímom a spolupráca s mojimi kolegami a kolegyňami. S manažérmi a ďalšími zamestnancami predajní robíme maximum pre to, aby sa u nás zákazníci cítili dobre a spokojne. Navzájom sa inšpirujeme a rozvíjame.

Ako sa podľa vás PEPCO mení?

PEPCO dnes pozorne sleduje trendy a snaží sa držať krok s konkurenciou. Aj preto sa počas rokov zmenil vzhľad našich predajní a teraz nás čakajú ďalšie modernizácie. Chceme, aby boli naše predajne atraktívne – nielen pre našich zákazníkov, ale aj zamestnancov. PEPCO neustále expanduje, a preto verím, že sa budeme aj ďalej v budúcnosti rozvíjať.

Prečo sa oplatí nakupovať v Pepco?

Je vám vždy nablízku

Viac ako 100 predajní.

Vždy nízke ceny

V predajniach Pepco nájdete všetko, čo potrebujete a za nízke ceny.

Široký výber

V predajniach Pepco nájdete široký výber produktov pre seba, svoju rodinu a domácnosť.

Nakupujte bez obáv

Do 30 dní môžete zakúpený tovar vrátiť v ktorejkoľvek predajni na Slovensku.