Moja predajňa
LOADER
Menu
Produkty

Better Cotton je jednou z najväčších svetových neziskových organizácií, ktorá sa venuje vzdelávaniu a podpore farmárov v oblasti udržateľnej produkcie bavlny. Len v rokoch 2019 – 2020 vyškolila BC na celom svete 2,4 milióna farmárov v udržateľnejších poľnohospodárskych postupoch, aby používali menej vody, starali sa o pôdu a prirodzené biotopy, obmedzovali používanie pesticídov a starali sa aj o spokojnosť a práva pracovníkov.

Produkty s logom BCI budú čoskoro dostupné v PEPCO

V predajniach Pepco už čoskoro nájdete produkty označené logom Better Cotton. Logo BC však automaticky neznamená, že výrobok je vyrobený (úplne) z bavlny BC. Je to preto, že bavlna získaná prostredníctvom BC sa na ceste z poľa ku konečnému produktu mieša s inou bavlnou. BC to nazýva systém hmotnostnej rovnováhy. Je to rovnaké ako keď kupujete obnoviteľnú energiu: kúpou zelenej energie prispievate k rozvoju čistejšej výroby energie bez toho, aby ste boli schopní zaistiť, že cez vašu zásuvku bude prúdiť iba táto energia.

Do roku 2025 chce PEPCO nakupovať 25 % bavlny zo zodpovednejších zdrojov.

Dodávaním bavlny cez BC prispievame ku zvyšovaniu štandardov produkcie bavlny a zároveň pomáhame farmárom a miestnemu životnému prostrediu. Prečítajte si viac na: https://bettercotton.org/