Obsah:

 1. Hračky, ktoré majú radi snáď všetky deti
 2. Nápady na darčeky pre najmladšie deti
 3. Darčekové inšpirácia pre predškolákov a staršie deti
 4. Čo kúpiť ako darček pre tínedžera?

Vianoce sú krásnym časom rodinného tepla a spoločne trávených chvíľ. Je to tiež čas, keď radi obdarúvame svojich blízkych. Avšak nikto snáď nečaká na prvú hviezdičku a darčeky viac než deti. Isto chcete svojim deťom kúpiť vydarené darčeky, preto neváhajte a pozrite si naše návrhy!

Hračky, ktoré majú radi snáď všetky deti

Existuje množstvo dôvodov, prečo dávať deťom na Vianoce darčeky. Asi najdôležitejším dôvodom je fakt, že to prináša deťom radosť. Deti radi dostávajú darčeky, najmä tie, ktoré sú vybrané špeciálne len pre nich. Rozbaľovanie darčekov na Vianoce je pre deti často čarovným okamihom, na ktorý budú dlho spomínať.

Dávanie darčekov deťom na Vianoce je tiež spôsob, ako im môžeme ukázať, že ich máme radi a záleží nám na nich. Darčeky sú symbolom našej lásky a starostlivosti. Keď dávame deťom darčeky, hovoríme im tým, že sú pre nás dôležité, a že im chceme urobiť radosť. Nakoniec, dávanie darčekov deťom na Vianoce je tiež spôsobom na prehlbovanie rodinných vzťahov. Spoločné rozbaľovanie darčekov je skvelou príležitosťou na spoločne trávený čas s najbližšou rodinou a vychutnávanie si vzájomnej prítomnosti. Darčeky sa môžu stať aj predmetmi, ktoré budú deťom pripomínať ich šťastné detstvo a predovšetkým lásku ich rodiny.

Pre každé dieťa je asi najvzrušujúcejším momentom Vianoc nepochybne rozbaľovanie darčekov! Čo sa skrýva pod vianočným stromčekom? Čo zakrýva šuštiaci papier a mašle z trblietavých stužiek? Najčastejšie vysnívané a netrpezlivo očakávané hračky, ktoré už čoskoro rozšíria zbierku hračiek, a samozrejme prinesú množstvo radosti. Pozrite si darčekové inšpirácie, ktoré sme pre vás pripravili v Pepco!

Nápady na darčeky pre najmladšie deti

Darčeky pre niekoľkomesačné aj trochu staršie deti v prvom rade musia podporovať ich harmonický vývoj. Oplatí sa staviť na vzdelávacie hračky, ktoré zabávajú a učia zároveň, podporujú rozvoj zmyslov, a pripravujú na ďalšie etapy života. V Pepco na vás čaká široký sortiment takých hračiek a za atraktívne ceny! Bez ohľadu na to, či hľadáte vianočné darčeky pre ročné alebo dvojročné deti, skočte do Pepco, a určite sa vám podarí ich kúpiť, a za dobrú cenu.

Infografika spoločnosti Pepco o hračkách pre dieťa na Vianoce.

V katalógu vysnívaných hračiek Pepco nájdete širokú ponuku hračiek pre deti v rôznom veku. Hračky sú rozdelené do niekoľkých kategórií, tzn.:

 • Bábiky a doplnky – v tejto kategórii nájdete rôznorodé bábiky, ako sú bábiky bábätká, módne bábiky, interaktívne bábiky, a tiež rôzne doplnky, napríklad oblečenie, nábytok a kočíky.
 • Autá a pretekárske dráhy – v tejto kategórii nájdete rôznorodé autá, ako sú osobné, nákladné, stavebné a pretekárske autá, ale aj pretekárske dráhy a ostatné príslušenstvo.
 • Kocky – v tejto kategórii nájdete rôznorodé kocky rôznych značiek. Napríklad konštrukčné kocky, vzdelávacie kocky a kocky na ukladanie vzorov.
 • Hračky pre dojčatá – v tejto kategórii nájdete hračky pre najmladšie deti, rôzne hrkálky, hryzadlá, vzdelávacie podložky a plyšové hračky.
 • Vzdelávacie hračky – v tejto kategórii nájdete hračky, ktoré pomáhajú deťom s učením, ako sú puzzle, hlavolamy, vzdelávacie hry a knihy.
 • Interaktívne hračky – v tejto kategórii nájdete hračky, ktoré reagujú na interakciu dieťaťa, napríklad hovoriace plyšové hračky, roboty a interaktívne hry.

Okrem vyššie vymenovaných kategórií nájdete v katalógu Pepco aj iné druhy hračiek, ako sú stolové hry, športové hračky, záhradné hračky a hudobné hračky.

Vianočné darčeky pre deti.

Príklady nápadov na vianočné darčeky pre deti:

 • Vzdelávací stolík-bubienok, zelený alebo ružový, s farebnými tlačidlami rôznych tvarov, vydávajúci rôzne zvuky a s nastaviteľnou úrovňou hlasitosťou; dá sa tiež zavesiť na postieľku (priemer 30 cm, batérie sa predávajú samostatne).
 • Farebný traktor s figúrkou farmára a 2 prívesmi, v ktorých sedia: kura, kôň, krava a prasiatko, so zvukmi zvierat (batérie sa predávajú samostatne).
 • Kriedovo-magnetická tabuľa  sú súpravou 100 magnetiek inšpirovaných rozprávkou Prasiatko Peppa, dodatočne aj s fixkou a kriedou.
 • Interaktívny medvedík Sorter, ktorý hrou učí rozpoznávať farby, tvary a číslice; na výber medveď alebo medvedica (batérie sú v súprave).
 • Plyšové prasiatko Peppa – ak je to obľúbená rozprávková postavička vášho dieťaťa, siahnite práve po tejto jedinečnej hračke. Možno sa plyšové prasiatko Peppa rýchlo stane obľúbenou plyšovou hračkou vášho dieťaťa
 • Rozprávková obliečka – najmenšie deti isto poteší nielen plyšová či pískacia hračka na kúpanie, ale aj mäkká a farebná posteľná bielizeň. Skvelým darčekom je aj hladká a teplá deka s vianočným motívom alebo motívom s rozprávkovými postavičkami.

Darčekové inšpirácia pre predškolákov a staršie deti

Deti, ktoré už chodia do škôlky alebo školy, zvyčajne dobre vedia, čo by chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Nápady, čo napísať v liste pre svätého Mikuláša, si s rovesníkmi vymieňajú aj niekoľko týždňov pred jeho príchodom… Preto sme v Pepco pripravili skvelú vianočnú ponuku, s množstvom hračiek, ktoré si určite získajú srdcia detí. Keď chcete pre deti kúpiť vianočný darček, ktorý si získa ich srdcia, pouvažujte o nasledovných:

 • Pretekárska dráha Hot Wheels s dvoma 360-stupňovými slučkami a dvoma autíčkami, ktoré sa dajú používať dvoma spôsobmi – ako kaskadérska dráha alebo preteky na paralelných dráhach.
 • Farebná súprava Enchantimals Tropická kaviarnička s bábikou a rôznymi doplnkami – umožňuje vytvoriť vlastnú kaviareň priamo v korunách tropických stromov.
 • Súprava s obľúbenými detskými kreslenými postavičkami z rozprávky Prasiatko Peppa, ktoré umožňuje vytvoriť vlastné plne vybavené mobilné zdravotnícke centrum.
 • Hasičské auto s pohyblivou plošinou a frakčným pohonom, vydávajúce zvuky a svetelné signály, v súprave s hasičskou prilbou s nastaviteľným elastickým pásom s dĺžkou 50 cm (batérie sú v súprave).
 • Vzdelávacia súprava Tajomstvá elektroniky s návodmi na CD. Umožňuje vykonať až 180 rôznych elektronických experimentov, šikovne spájajú učenie a zábavu (batérie sa predávajú samostatne).
 • Puzzle 10 v 1! Ak vaše dieťa patrí k milovníkom puzzle, pouvažujte o nákupe veľkej súpravy 10 v 1. Súpravu tvorí skladačka s obrázkami z najobľúbenejších kreslených filmov, vrátane Labkovej patroly.
 • Lovenie rýb – určite ju poznáte, keďže si mnoho rokov udržiava svoju popularitu. Vo vianočnej ponuke Pepco túto hru nájdete len za 7€. Verzia hry so zvukovými efektmi!

Je to len niekoľko nápadov na vianočné darčeky pre desaťročné alebo trochu mladšie deti. Pozrite si našu ponuka vysnívaných hračiek a nájdite to najlepšie pre svoje deti!

Vianočné ozdoby a darčeky.

Čo kúpiť ako darček pre tínedžera?

V tomto veku už každý dobre vie, že Mikulášom sú najčastejšie rodičia. Tínedžeri, pokiaľ ide o darčeky, patria medzi náročnú cieľovú skupinu. Na jednej strane chcú, aby sme ich považovali za dospelých, avšak na druhej strane majú stále radi „detské“ spôsoby. Preto je dôležité vybrať taký darček, ktorý je praktický a zábavný zároveň.

Čo kúpiť ako vianočný darček pre tínedžerov?

 • Módna mikina s potlačou – skvelý nápad na vianočný darček pre tínedžera aj tínedžerku. Mikina môže byť inšpirovaná ich obľúbenými filmami, seriálmi či hrami.
 • Počítačové a konzolové hry tínedžeri radi hrajú rôzne hry, preto keď poznáte obľúbený žáner hier, môžete kúpiť najnovší hit.
 • Farebné hrnčeky – pitie čaju alebo kakaa zo zimného hrnčeka s potlačou alebo s obľúbenou farbou bude isto ešte príjemnejšie! Tieto hrnčeky sú väčšinou ozdobené vianočnými vzormi a motívmi, ktoré im dodávajú vianočný charakter. Ideálne darčeky pre milovníkov čaju, kávy či horúcich nápojov.
 • Vstupenky na koncert alebo športové podujatie ak sa tínedžer zaujíma o hudbu alebo šport, vstupenky na koncert alebo športové podujatie sú skvelým nápadom na darček. Bude to pre neho príležitosť uvidieť naživo svojich obľúbených umelcov či športovcov
 • Elektronický pinball – hra prináša množstvo emócií a je ideálna pre milovníkov arkádových hier. Nájdete v Pepco.
 • Súpravy kozmetiky – skvelý nápad na darček, ktorý obdarovanej osobe umožňuje postarať sa o svoju krásu a relax. Obsahujú rôzne kozmetické výrobky, ako sú telové mlieka, krémy na ruky, mydlá, sprchové gély, a niekedy aj parfumy.
 • Súpravy ponožiek na Vianoce – zábavný a praktický darček. Ponožky v týchto súpravách majú rôzne vianočné motívy , napr. soby, stromčeky či Santov. Môžu byť teplé a mäkké, perfektné na chladnejšie zimné dni.

Vianočná súprava, vianočné ponožky a hrnčeky a riad s motívom Mickey Mouse, ktoré si môžete kúpiť v predajniach Pepco.

V ponuke Pepco nájdete aj vzdelávacie darčeky, ktoré pomáhajú rozvíjať kreativitu a predstavivosť detí. Sú to výrobky, ktoré sú nielen zábavné, ale aj pomáhajú získavať nové vedomosti a rozvíjať zručnosti. Naše obchody ponúkajú nápady na lacné darčeky, ktoré potešia malých aj väčších milovníkov darčekov. V konečnom dôsledku, výber darčeka závisí od záujmov a vkusu konkrétnej osoby, avšak Pepco sa snaží ponúkať množstvo možností, ktoré počas Vianoc potešia mnohé srdcia. Nahliadnite do predajne Pepco ešte dnes, aby ste nezmeškali a načas pripravili skvelé vianočné darčeky!